Bine ati venit!

 

“La inceput era Cuvantul si Cuvantul era la Dumnezeu si Dumnezeu era Cuvantul...Şi Cuvântul S-a făcut trup şi S-a sălăşluit între noi şi am văzut slava Lui, slavă ca a Unuia-Născut din Tatăl, plin de har şi de adevăr” (Ioan I,1,14).

 

 

Frati romani si crestini din Landshut si de pretutindeni,

 

tuturor va spunem un “Bine ati venit!”, pe site-ul comunitatii ortodoxe romane din Landshut, Germania.

Se cade mai intai sa dam marire Bunului Dumnezeu, pentru iubirea Sa, pentru bunatatea Sa, pentru rabdarea cu care ne asteapta sa ne intoarcem cu intrega noastra fiinta catre el, se cade sa dam marire Domnului pentru toate.

Multumim Domnului ca ne-a ajutat sa ne intalnim si prin intermediul Internetului. Aici pe site-ul parohiei din Landshut veti gasi informatii cu privire la programul liturgic al fiecarei luni, istoricul parohiei,  un text sfant din sfintele evanghelii prezentat si comentat cel putin odata pe saptamana, predici, fotografii si chiar anunturi, toate spre folosul crestinilor din parohia noastra si de pretutindeni.

Dorim sa multumim in mod cu totul deosebit domnului inginer, matematician Florian Mateescu, pentru conceperea si realizarea site-ului parohilor noastre din Landshut. Competenta si daruirea domnului Mateescu stau la baza frumoasei noastre prezentari online. 

Tuturor va dorim sa aveti spor duhovnicesc si mult ajutor de la Domnul!

Preot Adrian Vasilache